Ścianka prysznicowa z luksferów – hit czy kicz

Ścianka prysznicowa z luksferów – hit czy kicz?

Kabina prysznicowa to rozwiązanie, które coraz częściej pojawia się w naszych łazienkach. Sukcesywnym wzrostem zainteresowania cieszą się również nowoczesne pomysły, wypierające powoli tradycyjnie do tej pory wykorzystywane rozwiązania. Jednym z ciekawszych sposobów na urozmaicenie aranżacji pomieszczenia jest ścianka prysznicowa z luksferów, która wraca do łask po wielu latach zapomnienia.

Ścianka prysznicowa z pustaków szklanych

Pod tajemniczą nazwą „luksfery” kryją się tzw. szklane pustaki, które stanowiły jeden z najczęściej wybieranych elementów dekoracyjnych jeszcze kilkanaście lat temu. Dziś powoli wracają one do łask po kilku latach niebytu. Wykorzystywane są do budowy kabin prysznicowych. Na wykonanie kabiny prysznicowej z luksferów decyduje się coraz więcej osób, chcących wprowadzić nieco szaleństwa do tradycyjnych aranżacji. Co więcej, dzięki stosowaniu pustaków szklanych, możliwe jest uzyskanie niemalże każdego kształtu. Jak pokazuje praktyka, można łączyć pustaki szklane nawet po łuku. Nic dziwnego, że ścianka prysznicowa z luksferów cieszy się wciąż rosnącą popularnością, a do stawiania ścianek z pustaków szklanych w łazienkach przekonuje się coraz więcej osób.

prysznic

Zalety kabiny prysznicowej z luksferów

Za wyborem pustaków szklanych przemawia wiele zalet takiego właśnie rozstrzygnięcia. Ścianki prysznicowe, w których tradycyjne rozwiązanie zastąpiono pustakami szklanymi, pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń, zyskując przy tym znacznie więcej światła. Nic dziwnego, bo jeśli ściankę kabiny prysznicowej wykonamy z pustaków szklanych, będzie ona przepuszczać nawet 90% promieni słonecznych! Wykonanie kabiny prysznicowej z luksferów nie tylko rozjaśni wnętrze, ale również:

  • zapewni odpowiednią izolację termiczną,
  • ułatwi utrzymanie czystości w łazience,
  • pozwoli na rozjaśnienie wnętrza lub jego podział bez zaciemniania.

Co więcej, dostępna na rynku kolekcja pustaków szklanych umożliwia dokładne wpasowanie ich w aranżację pomieszczenia. Jest to możliwe dzięki temu, że dostępne pustaki szklane mogą mieć różne barwy lub też być całkowicie przeźroczyste, co znacznie ułatwia wybór.

W jakich łazienkach nie sprawdzą się luksfery?

Jeśli naszym marzeniem jest ścianka prysznicowa z luksferów, warto przed rozpoczęciem budowy ścianek rozważyć kilka niezwykle istotnych aspektów. Jak już wspomnieliśmy, luksfery zamiast kabiny prysznicowej w tradycyjnym wydaniu cieszą się coraz większą popularnością. Należy jednak dokładnie przeanalizować, jaką ścianka ma mieć długość i szerokość.

Jak się bowiem okazuje, dostępne na rynku pustaki szklane nie nadają się do cięcia. Aby więc wykorzystać pustaki szklane przy budowie ścianki prysznicowej, należy zaplanować ją tak, by pustaków nie trzeba było przycinać, co nie zawsze jest możliwe. Jeśli zdecydujemy się również wykorzystywać pustaki szklane do budowy ścianki, której wysokość wynosi ponad 2 m, należy pamiętać także o zbrojeniu pionowym ścianki. To utrudnienie, z którym trzeba się liczyć, by montaż pustaków nie tylko spełniał nasze oczekiwania, ale również był bezpieczny w użytkowaniu.

Artykuł napisany przy współpracy ze sklepem łazienkowym www.lazienkiABC.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + trzy =

Hurtownia hydrauliczna PROTERM Previous post Hurtownia hydrauliczna PROTERM
czym wyczyścić klej super glue Next post Jak usunąć zaschnięty klej Super Glue?