wtrysk

Formowanie wtryskowe – doskonałe w wielu gałęziach przemysłu

Formowanie wtryskowe to proces produkcyjny powszechnie wykorzystywany w wielu różnych gałęziach przemysłu. Oferuje duże możliwości podczas produkcji, dlatego jest tak chętnie stosowany.

Co można wyprodukować w procesie formowania wtryskowego?

Proces formowania wtryskowego umożliwia produkcję wielu różnych elementów. W szczególności są to produkty z dużą ilością szczegółów, wgłębień oraz innych podobnych cech. Wyprodukowany detal jest bardzo dobrze odwzorowany, co jest zaletą formowania wtryskowego.

Istotnym aspektem jest również duża możliwość modyfikacji materiału. W technologii wtrysku wykorzystuje się granulat tworzywa sztucznego. W zależności od danego projektu, granulat może być dobierany indywidualnie, spełniając konkretne parametry. To kolejna z wielu zalet wtrysku, która pozwala na dużą swobodę działania podczas produkcji.

Forma wtryskowa może zostać dowolnie zaprojektowana według własnego pomysłu. Jednak jest to dość kosztowne rozwiązanie, szczególnie nieopłacalne przy małych partiach produkcyjnych. Technologia wtrysku dlatego jest powszechnie wykorzystywana przy produkcji na większą skalę.

W procesie formowania wtryskowego wytwarzane są m.in. elementy takie jak opakowania na leki, pojemniki, osłony, lejki, syfony, itp. Głównie są to przedmioty z dużą ilością detali, których produkcja odbywa się na szeroką skalę.

Formowanie wtryskowe w chłodnictwie

Technologia wtrysku stosowana jest w wielu sektorach. Znajduje ona zastosowanie również w branży chłodniczej, gdzie stosowana jest do wytwarzanie różnych komponentów. Szczególnie przydatna jest w przypadku lejków i tacek do odprowadzania skroplin.

Wykorzystuje się ją również do produkcji syfonów, odbojników, osłon, nóg regulowanych oraz wielu innych komponentów. Zaletą jest możliwość doboru tworzywa w zależności od miejsca wykorzystania danego komponentu, np. czy jest wewnątrz urządzenia chłodniczego lub na zewnątrz.

Komponenty z tworzywa sztucznego wykonane w procesie formowania wtryskowego oraz termoformowania dostępne są w ofercie AiFO Components, czyli czołowego producenta i dystrybutora komponentów do mebli chłodniczych oraz gastronomicznych. Szeroka oferta produktowa pozwala na skompletowanie całego zamówienia w jednym miejscu, od skraplaczy, parowników, przez elementy do odprowadzania skroplin, aż po uszczelki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × trzy =

Previous post Flagi reklamowe z logo – jak i gdzie warto je zastosować?
Jak znaleźć dobry komis samochodowy w Bydgoszczy? Next post Jak znaleźć dobry komis samochodowy w Bydgoszczy?